طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون
پیشرو در ارائه خدمات طراحی
قالب وبلاگ
نويسندگان

ساختمان انجمن مدیریت بین المللی شرکت آی ام آی در شهر کلکته شاید از جالب ترین ساختمان های هندوستان باشد که توسط استودیو طراحی ابین در سال 2010 ساخته شده است.


ادامه مطلب
[ ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۱:٢۸ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]

در این قسمت تعدادی از طرحهای برتر دنیا از لحاظ گرافیکی را برایتان آماده کرده ایم.


ادامه مطلب
[ ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۱:۳٤ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]

مجموعه تصاویری را از نماهای اسپایدر یا نمای شیشه ای که معمولا در ژاپن اجرا شده است را می توانید مشاهده کنید


ادامه مطلب
[ ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ٧:٥٦ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]

یکی از کاندیداهای جوایز مطرح معماری خانه ای در نیویورک با طراحی آدری متلاک است که طرحی نو در خانه هایی با پنلهای شیشهای به حساب می آید.

 


ادامه مطلب
[ ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ٩:٤٥ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]

شاید طرح های خیلی زیبایی را از کارهای تری دی مکس دیده باشید ولی مسلما تعداد طرح هایی که به واقعیت نزدیک باشند یا به عبارت دیگر از واقعیت هم زیباتر باشند بسیار کم است.


ادامه مطلب
[ ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ٢:٤۱ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]

یکی از جدیدترین کارهای من نمای یک ساختمان 5 طبقه است که در طرح آن از سنگهای تراورتن و سنگ قیچی استفاده شده است. شاید از این نوع سنگ در نماهای زیادی استفاده شده باشد ولی متاسفانه در بیشتر مواقع فقط رنگ سنگها مورد توجه قرار میگیرد و طرح خاصی برای آنها در نظر گرفته نمیشود.

 

[ ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۳:٥٢ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]

در کشور ما به نماهای به سبک قدیمی که معمولا با سنگ نراورتن اجرا میشود نمای رومی گفته می شود که البته  عنوان صحیحی نیست .

در این نوع طراحی نکات مهمی باید رعایت شود که چون این نماها اغلب به صورت تجربی و توسط بناها طراحی وساخته می شود شاید اصلا به چشم نیاید.

اصولا سازندگان مسکن هزینه های نسبتا زیادی را بابت قسمتهای مختلف ساختمان هزینه می کنند ولی فقط عده کمی از سازندگان برای طرح ساختمانشان ارزش قائل می شوند .

این در حالی است که نمای یک ساختمان نشان دهنده شخصیت و شناسنامه ساختمان است . در حقیقت زیبایی  ساختمانها باعث زیباتر شدن شهر میشود 

زیبایی طرح تنها چیزی است که یک ساختمان میتواند در عوض گرفتن نور به شهر هدیه کند

 

[ ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۳:۳۳ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]

خیابان 34 پارک بروس در محله گرینویچ لندن قسمتی از وجودش را به یک خانه مجلل اما با طراحی سر به زیر و غیر چشمگیر بخشیده است .


ادامه مطلب
[ ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]

نرم افزار اتوکد از جمله نرمافزارهای پایه برای رشته های معماری ،مکانیک ، عمران ، برق و... است که برای کار کردن با دستورهای آن به یک منبع کامل نیاز است .

کتاب اتوکد تالیف مهندس عبد الرضا عدنانی به طور گسترده به نیاز دانشجویان ودانش آموزان در ضمینه طراحی دو بعدی پاسخ می دهد .

این کتاب از جانب من به عنوان منبع در کلاسهای اتوکد پیشنهاد میشود.

[ ٩ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ ] [ mohsennasseri ]

این طرح اولیه نمای یک ساختمان است که البته در طرح نهایی به کلی عوض شد .

تری دی آن به دلیل اولیه بودن طرح شاید جالب نشده باشد ولی روی ایده آن خیلی فکر شد

دو طبقه پایین اداری و طبقات بالا مسکونی بود که به همین دلیل سعی کردم تا فرم طبقات بالا کمی تلطیف شود وفکر یک ساختمان صرفا اداری را از ذهن دور کند.

 

[ ٧ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۱:٠٢ ‎ق.ظ ] [ mohsennasseri ]

علم فنگ شویی ناشی از فرهنگ شرقی است که از تاثیر عناصر 5 گانه آب ٰ چوب ٰ آتش ٰخاک و فلز و  تعادل میان آنها جهت ایجاد محیطی بهتر برای زندگی صحبت میکند.

 


ادامه مطلب
[ ٤ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]

در این قسمت نمای یک ساختمان که برنده طراحی سال 2011 انگلستان شده است را قرار دادیم تا به امید خدا ایده و راهنمای جالبی برای معماران جوان باشد.

 

[ ٢ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ٦:٥٩ ‎ب.ظ ] [ mohsennasseri ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف مشاوره و کمک به داشتن محیطی زیباتر در راستای الگوهای ایرانی واسلامی در کنار زیبایی شناسی مدرن وکارامد ایجاد شده است. مهندس محسن ناصری ارتباط با مدیریت : 09126218931
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

نیت کنید و اشاره فرمایید